11 PRZEKAZAŃ Kościoła Radości ISTNIENIA

11 Przekazań z komentarzami

Przekazanie IX   <<< >>>   Przekazanie XI

Przekazanie X

Żyj tak jak czujesz, że zostałeś stworzony. Nie jesteś w stanie być prawdziwie tym, kim prawdziwie nie jesteś. Przeżywaj swoje życie świadomie i pozytywnie dla siebie je kształtuj. Pamiętaj o pozostawaniu blisko naturalnej równowagi stanów oraz o uniwersalnej zasadzie nieszkodzenia innym. Dbaj o wspólne środowisko istnienia.

Istnienie człowieka jest darem - tak, o tym czasem słyszymy. Rzadko uświadamiamy sobie jednak, że nie tylko jest darem, ale jest też prawdziwym cudem. I dodatkowo jest cudem niepowtarzalnym, "skrojonym" przez Stwórcę wyłącznie dla nas, który drugi raz dla nas i naszej świadomości już się nie powtórzy. Warto zdawać sobie z tego sprawę i starać się przeżyć swoje życie w sposób świadomy i wartościowy dla siebie i innych, a najlepiej do tego jeszcze: radosny, szczęśliwy i ostatecznie spełniony.

Stwórca całkowicie bez naszego udziału tak o nas zadbał, że naturalną radość życia otrzymujemy na co dzień, bez większego wysiłku, cały czas - budzimy się, mamy energię, siłę, chce się nam, optymistycznie planujemy, potem w pracy realizujemy, kupujemy nowy ciuch, spotykamy się ze znajomymi, śmiejemy się, jemy coś pysznego, bawimy się z dziećmi, ze zwierzakiem, oglądamy ulubiony program TV, zajmujemy się naszym hobby, przytulamy tego kogo kochamy, trochę z nim pobaraszkujemy albo i się co nieco pokłócimy, a potem odsypiamy trudy dnia, po czym cykl się powtarza. No zaraz, ale czy na tym ma polegać cierpienie istnienia czy jego "grzeszność"?! No chyba komuś coś się kompletnie pomyliło! Wolisz odrzucać to, co Stwórca ci bez żadnych warunków wstępnych daje w twoim realnym życiu tu i teraz, wolisz odrzucać radość chwil doczesnych, bo oczekujesz radości istnienia dopiero po śmierci, w jakichś obcych zaświatach, albo w kolejnym wcieleniu? Czy myślisz, że Bóg faktycznie czymkolwiek cię później wynagrodzi, jeżeli teraz lekceważysz to, co od Niego obecnie otrzymujesz? Do piekła pójdziesz ignorancie, jeżeli jeszcze w nie wierzysz, a nie do nieba!

(...)

Naturalna radość istnienia człowieka jest przypisana przez Stwórcę do ludzkiego życia w jego naturalnym biegu, a tworzy ją równowaga naszych stanów fizycznych i emocjonalnych, myśli, oczekiwań i działania. Aby doświadczać więc naturalnej radości życia - czyli Radości istnienia - przeżywaj swoje życie świadomie, pozostając równocześnie w stanie bliskim naturalnej równowagi w podstawowych sferach tego życia. Nie walcz z Naturą i jej naturalnymi przepływami energii, z ich rytmem i nurtem, a raczej daj im się prowadzić przez życie. Steruj jednak swym życiem wykorzystując energię tych przepływów. Jeżeli posiadasz marzenia - nie bądź bierny/a i nie licz na przypadek, a właśnie - steruj! i pomagaj przyszłym zdarzeniom kształtować się zgodnie z twoim zamiarem. Bierz swoje życie i swoje sprawy w swoje ręce, organizuj się z innymi. Sami mamy naturalną moc kształtowania mikrorzeczywistości wokół siebie, choć często o tym zapominamy i z daru tego nie korzystamy [M245-251].

Przekazanie IX   <<< >>>   Przekazanie XI